Kauçuk Zemin Karoları

Yalıtım Malzemeleri

Kauçuk Zemin Karoları

Kauçuk malzemeden üretilen ve özellikle spor salonları, çocuk oyun alanları, fitness merkezleri, yürüyüş yolları ve benzeri yerlerde kullanılan bir zemin kaplama malzemesidir. Bu karolar, dayanıklılıkları ve kaymaz yüzeyleri sayesinde genellikle yüksek trafikli alanlarda tercih edilirler. Kauçuk zemin karoları aynı zamanda ses yalıtımı sağlar ve darbe emici özellikleri ile spor aktiviteleri sırasında düşme ve yaralanma riskini azaltır.

Kauçuk Zemin Karoları : Çevre dostu bir malzeme olan kauçuğun geri dönüştürülmüş halinden üretimini sağlamaktayız. Bu sayede, doğal kaynakların tüketilmesini engeller ve çevre kirliliğiyle mücadelede etkili bir rol oynarlar. Ayrıca, kauçuk malzemesinin doğal özellikleri sayesinde, suya dayanıklı ve UV ışınlarına karşı dirençlidirler. Standart boyutları sayesinde kolayca döşenebilir ve sökülebilir. Bu, özellikle geçici bir alan için kullanıldığında veya zemin kaplamasının sürekli olarak değiştirilmesi gerektiğinde avantaj sağlar. Ayrıca, kauçuk zemin karoları, diğer zemin kaplama malzemelerine göre daha düşük maliyetli bir seçenektir.

Kauçuk Karo Ebadları : 400 mm x 400 mm ile  450 mm x 450 mm Kalınlık :  25 mm – 30 mm – 40 mm – 50 mm – 60 mm.

Kauçuk Karo Paket Miktarı : Kauçuk levhalar 40 x 40 cm ebad plaka 63 adet paket halinde satılmaktadır. 1 Paket 10 m² Satılır. Kauçuk Karo Renkleri : Siyah , gri , mavi , sarı bej , turuncu, kahverengi , yeşil gri. Kauçuk Karo Yoğunluk : 600 Kg / M³ vede her yoğunlukta ve farklı kalınlıktada üretebilmekteyiz. Kauçuk Karo Yanmazlık : Yanmazlık özelliği yoktur. Alev geciktirici formu opsiyonel üretilir. Kauçuk Karo Opsiyonlar : Kauçuk karolar epdm kaplama ile opsiyonel olarak kaplanır. Kauçuk Karo Kullanım Alanları : Spor salonları , okullar, çocuk oyun alanları, jimnastik salonları makine daireleri gibi genel kullanım.  
Tip En Boy Kalınlık
KİLİT  200 mm  250 mm 20 mm – 25 mm – 30 mm – 40 mm – 50 mm – 60 mm
Harmony Kilit Taşı : Kilit Kauçuk Zemin Kaplama %100 geri dönüşümden elde edilen SBR granüllerin poliüretan bağlayıcılar ve renk pigmentleriyle dozajlandırılıp ve ardından yüksek ısı ile preslenmesiyle elde edilen Harmony Kilit serisi 20×25 ebatlarında ve farklı kalınlıklarda zemin kaplama çözümleri için üretilmektedir.%100 geri dönüşümden elde edilen SBR granüllerin poliüretan bağlayıcılar ve renk pigmentleriyle dozajlandırılıp ve ardından yüksek ısı ile preslenmesiyle elde edilen Harmony Kilit serisi 20×25 ebatlarında ve farklı kalınlıklarda zemin kaplama çözümleri için üretilmektedir.  Kimyasal analiz sonuçlarına göre, %100 geri dönüşümden kazanılmış 1,00 – 3,00 mm kalibrede kauçuk granülleri eleklerden geçirilerek temizlik işleri yapıldıktan sonra otomatik mikserlerde poliüretan esaslı tek kompenantlı bağlayıcı ve UV ışınlarına dayanıklı renk pigmentleri ile miks edilerek her bir kabın içine dökülüp dozajlanarak kauçuk preslerinde ısıl işlem ve başınc uygulanarak belirli bir süre kalıplandıktan sonra imal edilmiş olmalıdır.Kalıplı kauçukların üretiminde poliüretan esaslı tek kompenantlı bağlayıcı % 6 oranından az olmamalıdır. Kauçuk malzemelerin üretiminde kırmızı renk için demir oksit, yeşil renk için krom oksit pigmentleri kullanılmalıdır. Kauçuk zemin kaplama malzemelerin ortalama 1 metrekare ağırlığı; 25 mm için 20,50 – 21,50 kg arasındadır. Kauçuk zemin kaplama malzemesi ebatları 200x250x20,25,30,veya 40 mm ölçülerinde olacaktır. Zemin üzerine döşenecek malzemenin su geçirgen özellikte olması sebebi ile malzeme alt kısmında drenaj sağlaması amacı ile su kanalları bulunmaktadır. Kauçuk malzemelerin üst yüzeyinde yüzeydeki suyu içeri alması için kenar kısımlarına derz oluşturacak şekilde pahlar çekilmelidir. Ürünlerimiz Gerekli Kalite Belgelerine Sahiptir.
Tip En Boy Kalınlık
ALTIGEN  400 mm 450 mm  20 mm – 25 mm – 30 mm – 40 mm – 50 mm – 60 mm
Altıgen Petek Desen : Kullanıcıya zengin bir tasarım ufku sunan RAINBOW serisi karo, altıgen, kilit, puzzle ve blok formlarında 6 ayrı kalınlıkta yaşam alanlarımızı renklendirmektedir. Geri dönüşümden elde edilen SBR granüllerle elde edilen ilk katman üzerine 2.Katman EPDM granüller diğer farklı bağlayıcı poliüretan dozajlandıktan sonra yüksek ısı ve basınç altında preslenme ile elde edilmektedir. %100 geri dönüşümden elde edilen SBR granüllerin poliüretan bağlayıcılar ve renk pigmentleriyle dozajlandırılıp, ardından yüksek ısı ile preslenmesiyle elde edilen Hexagon Serisi, modern tasarımı ile tüm mekânlarda farklı bir atmosfer yaratmaktadır. Teknik Özellikleri : Kauçuk Granüllü esnek zemin döşemeleri;  1,00- 2,8 mm kalibrede Granül lastik parçacıklarının  anti kanserojen esaslı bağlayıcı ve ultraviyole ışınlarına dayanıklı demir oksit veya krom oksit pigment renk ile karıştırılıp altıgen kalıplarda  yüksek ısı ve basınç altında belirli bir süre preslenerek imal edilmiş olmalıdır. Altıgen Kauçuk malzemenin  üst kenarları derz oluşturacak şekilde pah çekilmiş olacaktır. Altıgen Kauçuk malzemesinin kalınlığı 20,25,30,40 mm kalınlığında olmalıdır. Drenaj sağlaması ve zemine daha iyi yapışması için kauçuk malzemenin alt kısmında bulunan su yollarının genişliği 25 mm derinliği 3 mm  olmalıdır. İdarece hazırlanmış olan beton ve şaplı yüzeye Altıgen Kauçuk zemin kaplaması özel poliüretan yapıştırıcılarla yapıştırılacaktır. Gerekli Kalite Belgelerine Sahiptir.
Tip En Boy Kalınlık
KARO  400 mm  400 mm  20 mm – 25 mm – 30 mm – 40 mm – 50 mm – 60 mm
 500 mm  500 mm  20mm – 25 mm – 30 mm – 40 mm – 50 mm – 60 mm
Kauçuk Zemin Karosu : %100 geri dönüşümden elde edilen SBR granüllerin poliüretan bağlayıcılar ve renk pigmentleriyle dozajlandırılıp, ardından yüksek ısı ile preslenmesiyle elde edilen KARO KAUÇUK serisi 40×40, 50×50 ebatlarında ve farklı kalınlıklarda üretilmektedir. Çok maksatlı kullanımı hemen hemen tüm yaşam alanlarımıza girmiş olan KARO KAUÇUK serisi; kaymaz ve esnektir. Darbe dayanımı, şok emici olması, yanmazlık ve modüler olması özellikleriyle tercih edilmektedir.
 
Tip En Boy Kalınlık
Blok  500 mm  1000 mm  25 mm – 30 mm – 40 mm – 50 mm – 60 mm
 1000 mm  1000 mm  25 mm – 30 mm – 40 mm – 50 mm – 60 mm
Blok Kauçuk Kaplama : Tüm iklim koşullarına uygun, kaymaz, esnek dokusuyla özellikle üretim tesislerinde makine altlarına, spor salonlarında ağırlık altlarına, padoklarda, hayvan barınaklarında, oto tamir servislerinde, havuz kenarlarında ve poligonlarda kullanılan blok kauçuk 50×100 ve 100×100 ebatlarında kilit sistemli bir zemin kaplama üründür. Darbe emici özelliği sayesinde atış poligonlarında da ideal bir yalıtım ve zemin kaplama malzemesidir. Tüm iklim koşullarına uygun, kaymaz, esnek dokusuyla özellikle üretim tesislerinde makine altlarına, spor salonlarında ağırlık alanlarında, padoklarda, hayvan barınaklarında, oto tamir servislerinde, havuz kenarlarında ve poligonlarda kullanılan blok kauçuk50×100 ve 100×100 ebatlarında kilit sistemli bir zemin kaplama üründür. Darbe emici özelliği sayesinde atış poligonlarında da ideal bir yalıtım ve zemin kaplama malzemesidir.
 
KULLANIM ALANLARI :
  • Açık ve kapalı çocuk oyun alanlarının zeminlerinde.
  • Bisiklet yolları, trafik eğitim pistleri, koşu ve yürüyüş yollarında.
  • Huzurevleri, çocuk hastaneleri, bebek odalarında.
  • Bakımevleri ve rehabilitasyon merkezlerinde.
  • Engelliler için hazırlanan derslik, oyun alanı, yürüyüş yollarında.
  • Atış poligonlarında.
  • Okul bahçelerinde ve diğer bahçe alanlarında.
  • Garaj girişleri ve otoparklarda.
  • Teras balkonlarda ve aklınıza gelebilecek daha birçok açık ve kapalı mekanlarda kullanılması mümkündür.
  • Ölçüler : 1000 mm x 1000 mm   /  2,5 cm,3 cm,4 cm Kalınlığında ve 500 mm x 1000 mm   / 2,5 cm,3 cm,4 cm Kalınlığında Üretilmektedir.

WordPress Video Lightbox