Akustik İzolatörler

Yalıtım Malzemeleri

Akustik İzolatörler

Genellikle bir malzeme ile zemin, tavan, duvar arasında yerleştirilir ve yüksek frekanslı titreşimleri emmek veya yansıtmak için tasarlanmış malzemelerden üretilirler. Bu, zeminde meydana gelen titreşimleri azaltarak, yapıların titreşimlerden etkilenmesini önlemeye yardımcı olur.

Akustik Takoz İzolatörler : Bu izolatörler, genellikle beton bloklar gibi ağır malzemelerden yapılmıştır ve yapıların temeline yerleştirilir. Bu, yapıların zeminde meydana gelen titreşimleri emmesine ve titreşimlerin yapıya yayılmasını önlemesine yardımcı olur. Yapıların yer hareketlerine karşı korunmasına yardımcı olan malzemelerdir. Bu izolatörler, yapıların zemin hareketlerinden kaynaklanan titreşimleri azaltarak, yapıların daha güvenli ve dayanıklı olmasını sağlarlar.

Akustik Titreşim İzolatörleri : Sismik rahatsızlıklar esnasında cihaz hareketini sınırlamak için çok yönlü esnek sınırlayıcılarla yay titreşim yalıtımını birleştirmek için mekanik cihazlar için Entegre Sismik Montaj Elemanları tasarlanmıştır.

Akustik İzolatörler Paket : Akustik izolatörler, minimum pakette 100 adet satılır.

Akustik İzolatörler Alanları : Tüm titreşim ve darbe kontrolü ve sismik etkileşimlerde süspansiyon ve antivibrasyonlarda.

Akustik İzolatörler Opsiyonlar : Kauçuk ve yaylı olmak üzere anti vibrasyonu artırılmış çelik saplama ve ağraf olarak satılır.

Akustik İzolatörler Yanmazlık : Kullanılan materyallere bağlı yangın dayanımı vardır. Duvar ürünleri, giydirme duvar imalatlarında, duvar taşıyıcı konstrüksiyonları ile diğer yapı elemanlarının doğrudan temasını engellemek için birbirinden ayıran titreşim sönümleyici malzemelerdir. Ürünler, farklı detaylarda, akustik ihtiyaçlara göre duvar ses yalıtımı çözümleri sunar. Ses izolasyonu, ihtiyaca göre farklı ürünler ve detaylarla tasarlanmalıdır. Bu amaçla, duvar ürünleri, detay gereksinimlerini karşılamak için, standart yapı elemanları dışında ses izolasyonunu değerlerini artıracak olan ses bariyerleri, akustik şilteler ve hacim akustiğini sağlamak için kullanılan farklı model ve ebatlarda akustik süngerler, akustik kumaş kaplı ürünler ile beraber de kullanılabilirler.

 

IZOAGRAF-01 ürünleri, özel üretim kauçuk izolatörlerden imal edilmiş, giydirme duvar imalatlarında, duvar taşıyıcı konstrüksiyonları ile diğer yapı elemanlarının doğrudan temasını engellemek için birbirinden ayıran titreşim sönümleyici malzemelerdir. IZOAGRAF-01 şaft duvarları, mekanik oda, konut – ofis gibi mahallerin ses yalıtımlı duvar imalatında kullanılabilir. IZOAGRAF-01 ürünleri, standart olarak 60 x 120 cm akslarında bir adet olmak üzere kullanılır. Her yüzeyde kullanımı oldukça kolay ve ekonomiktir. Galvaniz ve kutu profil konstrüksiyonlarının, brüt beton, gaz beton ve tuğla duvarlara doğrudan tema sını engellemek için kullanılabilir.
IZOAGRAF-02 ürünleri, özel üretim Poliüretan kauçuğundan imal edilmiş, giydirme duvar ve tavan imalatlarında, duvar/tavan taşıyıcı konstrüksiyonları ile diğer yapı elemanlarının doğrudan temasını engellemek için birbirinden ayıran titreşim sönümleyici malzemelerdir. IZOAGRAF-02 ürünleri, şaft duvarı, mekanik oda, konut – ofis duvar/tavanları ve konferans salonu, sinema gibi sosyal mahallerin ses yalıtımlı duvar/tavan imlatında kullanılabilir. IZOAGRAF-02 ürünleri ile doğal frekans aralığı 9Hz – 15Hz olan detaylar tasarlanabilir. Ürünün kullanım ömürü, yapı ömrü kadardır. IZOAGRAF-02 ürünleri, standart olarak 60 x 120cm akslarında bir adet olmak üzere kullanılır. Her yüzeyde kullanımı oldukça kolay ve ekonomiktir.
IZOAGRAF-03 ürünleri, özel üretim geri dönüştürülmüş kauçuktan imal edilmiş, giydirme duvar ve tavan imalatlarında, duvar/tavan taşıyıcı konstrüksiyonları ile diğer yapı elemanlarının doğrudan temasını engellemek için birbirinden ayıran titreşim sönümleyici malzemelerdir. Izoagraf-03 ürünleri şaft duvarı, mekanik oda, konut- ofis duvar/tavanları ve konferans salonu, sinema gibi sosyal mahallerin ses yalıtımlı duvar/tavan imalatında kullanılabilir. Izoagraf-03 ürünleri ile doğal frekans aralığı 12Hz – 30 Hz olan detaylar tasarlanabilir. Ürünün kullanım ömürü, yapı ömürü kadardır. IZOAGRAF-03 ürünleri, standart olarak 60 x 120cm akslarında bir adet olmak üzere kullanılır. Her yüzeyde kullanımı oldukça kolay ve ekonomiktir.
IZODT – 01 ürünleri, tüm yapı elemanları ile uyumlu, gürültü ve titreşim kontrolü sağlayan, özel elastomer izolatörlü duvar ve tavan taşıyıcı elemanlarıdır. İzolasyonlu tavan imalatı ve mekanik askı sistemlerinde, taşıyıcı konstrüksiyon ile döşeme arasında titreşim izolasyonu sağlar. Mekanik odalar, endüstri tesisleri, spor merkezleri, konferans, sinema, tiyatro salonları ile ofis ve konutlarda kullanılabilir. IZODT01 ürünleri, aksi gerektirmedikçe standart olarak 60 x 120cm akslarında bir adet olmak üzere kullanılır. Her yüzeyde kullanımı oldukça kolay ve ekonomiktir. Taşıyıcı konstrüksiyonları, uygulama yapılacak yüzeyden mesafe ayarı yaparak uygulanmasına olanak verdiği için, yüzeyde bulunan eğrilik ve gönyesizliklerin düzeltilmesine olanak verir.
IZODT – 02 serisi ürünleri, tüm yapı elemanları ile uyumlu, gürültü ve titreşim kontrolü sağlayan, özel elastomer izolatörlü duvar / tavan taşıyıcı elemanlarıdır. İzolasyonlu tavan imalatı ve mekanik askı sistemlerinde taşıyıcı konstrüksiyon ile döşeme arasında farklı frekans ve yük aralıklarında titreşim izolasyonu sağlar. Mekanik odalar, endüstri tesisleri, spor merkezleri, konferans, sinema, tiyatro salonları ile ofis ve konutlarda kullanılabilir.
IZODT – 03 serisi ürünleri, tüm yapı elemanları ile uyumlu, gürültü ve titreşim kontrolü sağlayan, özel elastomer izolatörlü duvar / tavan taşıyıcı elemanlarıdır. İzolasyonlu tavan imalatı ve mekanik askı sistemlerinde taşıyıcı konstrüksiyon ile döşeme arasında farklı frekans ve yük aralıklarında titreşim izolasyonu sağlar. Mekanik odalar, endüstri tesisleri, spor merkezleri, konferans, sinema, tiyatro salonları ile ofis ve konutlarda kullanılabilir.
IZODT 04 ürünleri, tüm yapı elemanları ile uyumlu, gürültü ve titreşim kontrolü sağlayan, özel elastomer izolatörlü duvar taşıyıcı elemanlarıdır. İzolasyonlu duvar imalatı sistemlerinde, mevcut duvar ya da taşıyıcı konstrüksiyon ile yeni uygulanacak olan duvar arasında titreşim izolasyonu sağlar. Mekanik odalar, endüstri tesisleri, spor merkezleri, konferans, sinema, tiyatro salonları ile ofis ve konutlarda kullanılabilir. IZODT04 ürünleri, aksi gerektirmedikçe standart olarak 60 x 120cm akslarında bir adet olmak üzere kullanılır. Her yüzeyde kullanımı oldukça kolay ve ekonomiktir.
RC-01 ürünleri, tüm standart alçı panel elemanları ile uyumlu, gürültü ve titreşim kontrolü sağlayan, özel esnek askı duvar profilleridir. Profillerin duvar ile temas edeceği yüzeyde bulunan özel elastomer şerit sayesinde, titreşim izolasyon performansı artmaktadır. Mevcut duvar yüzeylerinde, minimum mesafe kaybı ile maksimum gürültü ve titreşim yalıtım performansı sağlar. RC-01 ürünleri, duvar izolasyon detaylarında kullanılarak ses geçiş kaybı değerini ortalama 4 – 7dB artırır.

WordPress Video Lightbox