Gürültü Kontrolü

Gürültü Kontrolü
Gürültü Kontrolü

Gürültü Kontrolü

Gürültü kontrolü, bir ortamdaki gürültü seviyesini azaltmak veya kontrol altında tutmak için kullanılan tekniklerin ve yöntemlerin tümüdür. Gürültü kontrolü, gürültü kirliliğinin neden olduğu fiziksel, psikolojik ve sağlık sorunlarını azaltmayı amaçlar.

Gürültü kontrolü teknikleri, iç mekanlarda ve dış mekanlarda kullanılan yöntemleri içerebilir. İç mekanlarda, gürültü kontrolü yöntemleri, izolasyon malzemeleri, akustik süngerler, akustik tavan ve duvar panelleri, akustik bariyerler ve titreşim yalıtımı gibi yapısal çözümler içerebilir. Bu teknikler, bir odadaki yankıyı azaltmak ve gürültü seviyesini düşürmek için kullanılır.

Dış mekanlarda, gürültü kontrolü teknikleri arasında, ses yalıtımı bariyerleri, ses yutucu malzemeler, sesi emen bitkiler ve hatta yüksek binalar gibi yapısal çözümler bulunabilir. Bu teknikler, trafiğin neden olduğu gürültüyü, havacılık faaliyetlerinin neden olduğu gürültüyü ve diğer dış mekan kaynaklarının neden olduğu gürültüyü azaltmak için kullanılır.

Dış Mekanlarda Gürültü Kontrolü Nasıl Yapılır?

Kılavuz Ses Yalıtımı tarafından üretilen ses bariyerleri tüm hava şartlarına, doğa koşullarına en zorlu dış mekan ve endüstriyel ortamlara dayanıklı yapıda özel olarak tasarlanmaktadır. Nem, su, tuzlu hava veya tuzlu su, kir, toz, sürekli ultraviyole ışık, klor havası, gres, korozyon ve en sert kimyasallar ürünlerimiz için problem oluşturmamaktadır. Tüm doğa şartlarına uygun halde üretilen Gürültü Bariyerleri, trafik gürültüsü gibi faktörleri şehir hayatından uzak tutma konusunda üstün başarı sağlamaktadır.

Uygulama Alanları

WordPress Video Lightbox