JENERATÖR ODASI SES YALITIMI

Jeneratör Odası Ses Yalıtımı

Tüm endüstriyel kurum ve kuruluşlarda, okul, hastane, otel , avm , banka gibi sektörlerde bulunan ve olmazsa olmaz cihazlardan biri jeneratör. Enerji kesintilerde mevcut işlevlerin devamı için devreye giren jeneratörlerin kendine has gürültü seviyesi oldukça yüksek olmakta ve çevreyi rahatsız edici boyutlara ulaşmaktadır. Jeneratörler bu gibi durumlarda ses yalıtımına, ses izolasyona, akustik kaplamaya, oda içerisinde veya oda dışarısında ise ses yalıtım kabinine alınarak gürültü istenilen seyyielere düşürülebilmektedir. Uygulamalarımızın asıl amacı jeneratör odası ses yalıtımı yapılırken cihazların performans kayıplarını minimuma indirmektir. Bu işin profesyonelliğide buradadır. Mevcut gürültü oranına ve rahatsız olan bölgelere uzaklığı doğrultusunda izolasyonumuzu, oda içerisinde ise akustik uygulamalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Bu doğrultuda gürültüyü en düşük seviyelere düşüren firma olduğumuzu gururla belirtmek isteriz. Jeneratör ses yalıtımı, Akustik izolasyon.

Jeneratörlerin sesi nasıl azaltılır

Jeneratörler mekanik cihazlar olup farklı materyallerin birleşiminden dolayı genellikle farklı frekanslarda çalışır Bu çalışma ekipmanları, gürültünün bitişik gürültüye duyarlı odalara ve hacimlere doğrudan veya dolaylı olarak aktarılmasına neden olur. Sonuç olarak, gürültüye duyarlı bu odalarda uygun bir ses seviyesi sağlamak için gürültü kontrol eylemleri kaynak ile alıcı arasındaki elemanlardan (duvarlar, döşeme ve tavan) önce kaynağında ses yalıtım sistemi yapılmalıdır. Analiz edinilen ses seviyesi ve frekans aralığı, gürültü kontrolü ve titreşim kontrolü ile ilgili akustik performanslar belirlenir. Jeneratör ses yalıtımı nasıl yapılır sorusu, öncelikle sesin darbe (titreşim) veya cihazın kendi sesimi olup olmadığı çok iyi analiz ve tespit edilmelidir. Günümüzde, tüm endüstriyel kurum ve kuruluşlarda, okul, hastane, otel, avm, banka gibi sektörlerde, residence, binalarda bulunan teknolojik cihazlar arasında en çok kullanılan olan olmazsa olmaz cihazlardan biri jeneratördür. Enerji kesintilerde mevcut işlevlerin devamı için devreye giren jeneratörlerin kendine has gürültü seviyesi oldukça yüksek olmakta ve çevreyi rahatsız edici boyutlara ulaşmaktadır. Jeneratörler bu gibi durumlarda ses yalıtımına, ses izolasyonuna, akustik kaplamaya, konumuna göre oda içerisinde veya oda dışarısında ise ses yalıtım ses yalıtım sistemleri uygulanarak gürültü istenilen seviyelere düşürülebilmektedir. 

Uygulamalarımızın asıl amacı gerek açık alandaki jeneratör gerekse oda içerisindeki jeneratörlere ses yalıtımı yapılırken cihazların performans kayıplarını minimuma indirmek, doğal çalışmasını, performansını düşürmeden mevcut ses seviyelerini istenilen seciyelere düşürmektir. Bu işin uzmanlığı buradadır. Sistemlerimizi jeneratörlerin gürültü oranına ve frekans aralığına, rahatsız olan bölgelere uzaklığına göre hesaplamalarımızı yaparak tespit etmekteyiz. Bu doğrultuda gürültüyü en düşük seviyelere düşüren firma olduğumuzu gururla belirtmek isteriz.

JENERATÖR ODASI SES YALITIMI

Jeneratör Odası Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır

Jeneratör odası ses yalıtımı uygulamalarımızda Gürültü, duvarlarda ve tavanda Akustik kaplama sağlayarak kontrol edilir, kaplamalar belirttiğimiz gibi jeneratörün gürültü seviyesine ve frekans aralığına göre tespit edilmektedir, estetik görünüm sağlar. Jeneratör odasının Tüm sıradan kapılar, kepenkler, ses geçirmez kapılara dönüştürülecektir. Uygun Havalandırma sistemi, motorun aşırı ısınmaması için maksimum hava girişine izin verecek şekilde tasarlanarak uygulamalarımız yapılmaktadır. Doğru havalandırma için gerekli boyut ve sayıda boşluklar bırakılacak ve tabii ki bu boşluklardan gürültü çıkmaması için akustik panjur ve akustik menfezlerle ses yalıtımlı kanallar sağlanarak uygulamalarımız sonuçlandırılır.

WordPress Video Lightbox