Soğutma kulesi ses yalıtımı

Soğutma Kulesi Ses Yalıtımı

Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bu tür cihazlar için izin verdiği maksimum gürültü seviyelere düşürmek gerekmektedir. Firmamızın ana prensipleri arasında önceliği alan asıl husus; yapılacak ses yalıtımı, ses izolasyonu işleminin cihazlarda performans düşüklüğüne , verim kaybına ve doğal çalışmasına engel olmadan işlem yapılmasıdır. Bu tür cihazlar konumu, gürültüden rahatsız olan bölgeye uzaklığı ve desibel seviyesi çok önemlidir. Yapılacak chiller soğutma grubu ses yalıtımı, soğutma kulesi ses yalıtımı, klima dış üniteleri ses yalıtımı, chiller ses izolasyonu işlemi bu doğrultuda projelendirilecek, dizayn edilecektir. Soğutma kuleleri ve Chiller soğutma grubu ses yalıtımı, daha çok açık mekanda gerekli olan teknik uygulamalardır. Ses bariyeri ile ses dağıtılabilir veya bir kabin içine alınarak ses dağılımı böylelikle azaltılabilir. Ses izolasyon uygulamalarında öncelik verilmesi gereken nokta makinenin çalışma performansını bozmadan sese müdahale etmek gerekir. Sizlere daha sağlıklı yardımcı olabilmemiz için iletişime geçiniz. Chiller ses izolasyon uygulaması yapılmadan önce cihazın konumu, gürültüye maruz kalınan bölge ile arasındaki uzaklık, hava emilim ve atış noktaları çok iyi bir şekilde kesinleştirilerek gerekli işlemler yapılmalıdır. Özellikle yaz aylarında sürekli soğutma yapan ve devamlı çalıştığı için ciddi bir gürültü meydana getiren chiller soğutma gruplarının ses yalıtımı için profesyonel bir etüt ve hazırlık çalışması gerekir. Yapılacak olan uygulama modeline göre malzeme de belirlenir.

Kazan dairesi ses yalıtımı, uygulaması için eğer sesin şiddetine göre telefonla bir çözüm sağlanamazsa firmamız bünyesince mühendislerimiz tarafından kontrol edilmesini öneriyoruz çünkü gürültünün kazayla ilgili sorunların bir belirtisi olabileceğinden daha az verimli ve hatta tehlikeli olabilir. Kazan uygunsa, kazandan çıkan gürültüyü durdurmanın tek yolu, etrafını çevreleyen bir mahfaza oluşturarak gürültüyü engellemektir. Bunun yerine daire içinde izolasyon da yaptırabilirsiniz. Ses Yalıtımı Nasıl yapılır sorusu sürekli olarak karşımıza çıkmakta olup çözüm önerilerimiz firmamıza özgüdür.Çok etkili ses geçirmez duvarlar veya ses geçirmez tavanlar oluşturmak için kullandığımız bariyerli süngerpan ve yanmaz akustik sünger ile yüksek oranda ses kesimi sağlamaktayız. Kendi üretmiş olduğumuz bu ürünler sayesinde yapmış olduğumuz uygulamalarda garanti vererek çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bariyerli süngerpan, 100cm x 100cm boyutlarında üretilen yüksek yoğunluğa sahip en iyi ses kesen ürünlerdendir. Kazanın etrafında sağlam bir ahşap çerçeve oluşturulup bu malzeme kaplanmalıdır. Malzemenin sıkıca yapıştırılmış olduğundan emin olunmalıdır. Çünkü sesin geçiş noktalarının en ince ayrıntısına kadar kapatılması gerekir. Aynı zamanda, gürültünün hızlı bir şekilde sökülmesi gerektiğinde süngerpanın dahili kasalara sabitlenmesi için kullanılan vidalara kolay erişim sağlamanızı tavsiye ederiz. Kazanın kontrollerini ayarlamak için küçük bir erişim kapağı oluşturmanız gerekiyorsa, bu da bariyerli süngerpandan yapılabilir, sızıntıları önlemek için bağlantıların mümkün olduğunca temiz olması gerekir. Son olarak, muhafazanın iç kısmı, siyah ve çok ses emici akustik köpük olan akustik sünger ile iç yüzün kaplanmasından da yararlanabilir. Bu, gürültü muhafazasının içinde dolaşan gürültü miktarını azaltmaya yardımcı olur ve aynı zamanda bu tür ortamlarda önemli bir değerlendirme olan 0 Class yangın derecesine de sahiptir.

Akustik menfez uygun kalınlıkta perfore ve düz metal içinde taş yünü gibi mineral yünler ya da Poliüretan süngeri monte edilmiş, Kullanılacağı boşluğa göre özel ölçülerde imal edilen akustik panjurlardır. Hava kanalı emiş ve egzoz hatlarının uçlarında kanal vasıtasıyla aspiratör veya klima santralından gelen ses aktarımını azaltmak için olduğu gibi, iç ve dış ortam arasındaki ses aktarımını azaltmak için de kullanılmaktadır. Kanatlar 45° açılı olarak imal edilmekte ve kasaya belirlenen aralıklarla monte edilmektedirler. Ayrıca kanatlar çift cidarlı olup, içteki cidar aşınmaya karşı dayanıklı Ø5 mm gözenekli perfore sacdan, dış cidar galvanizli sacdan imal edilmekte ve iki cidar arasına da akustik malzemesi olarak 50 kg/m3 yoğunlukta 50 mm kalınlıkta cam yünü konulmaktadır. Aynı zamanda havalandırma tesisatını yağmur, kuş vb. gibi zararlı etkenlerden korumaktadır.

Hidrofor ses yalıtımı, hidroforun sisteminden kaynaklanan gürültü probleminin önüne geçebilmek için yapılan uygulamalardır. Yüksek katlı binalarda su basıncı problemi yaşandığı için hidrofor makinesi kullanım ihtiyacı yaşanmaktadır. Hidrofor bina içinde veya dışında kullanıldığında etrafa istenmeyen ses dağılımı yaşatır. Bunun için bir kabin içine alınmalı veya kullanıldığı dairede ses geçişi yaşanan alanlarda ses izolasyon malzemeleri kullanılarak ses kesilmelidir.

Hidrofor ses izolasyonu, sesi en iyi derecede kesen ses yalıtım malzemelerinin tercih edilmesi ve bu malzemelerin uygulanış biçiminin doğru yapılması ile gerçekleştirilir. Kabin yapılacaksa makinenin çalışma performansını düşürmeyecek boyutta ses geçirmez kabin üretebiliriz veya bunun haricinde dairede sesin geçtiği noktalarda ses yalıtımı yapılır. Sesi kesen malzemeler her zaman her alanda kullanılmaz. Mekana uygun kullanılması gereken malzemenin tespiti için bir görselle görselde yeterli gelmezse keşif ile gereken malzeme tespit edilir. Çoğunlukla ses izolasyonun kullanılan malzemeler bariyerli süngerpan diğer bir adıyla bariyerli bondex sünger, epdm ses bariyeri ve yanmaz akustik süngerler olmaktadır.

Kılavuz Ses Yalıtımı Sistemleri olarak tüm ses izolasyon ve ses yalıtım sorunlarınıza kesin ve doğru çözüm sunmaktadır. Ses yalıtım malzemelerimiz tamamen yerli üretimdir. Ses yalıtım malzemelerimiz son derece kaliteli olup hepsi yanmazlık özelliğindedir. Kesinlikle alev ilerlemesi olmaz. Yanmazlık konusunda deneyler ve testlerden başarıyla geçip sertifikalara sahip olmuştur. Yurt içi ve yurt dışında güçlü referanslarımızla her zaman müşterilerimizin yüzünü güldürmeyi başardık. Kılavuz Ses Yalıtımı Sistemleri her zaman hizmetinizdedir. Bizi tercih ediniz.

WordPress Video Lightbox